ÜRITUSKORRALDUS > MõMMI > Ivo Eensalu

IVO EENSALU CV JA PORTFOOLIO IMG_5759.JPG

Sünniaeg ja koht: 03.04.1949 Märjamaa

Lõpetanud 1972 Tallinna Riikliku Konservatooriumi näitleja erialal

Töökohad: 1972-77 Eesti NSV Riiklik Noorsooteater, näitleja
1977-95 TRA Draamateater, näitleja ja lavastaja
1995-2001 Eesti Draamateater, lavastaja
2001- vabakutseline

Loomeregister ( lavastajana)

Lavastused:
1. Aapeli / Ivo Eensalu, "Üle linna Vinski" 1983 ETV
2. Jevgeni Švarts, "Lumekuninganna" (koos Virve Koppeliga) 1986 ETV
3. Ene-Maris Tali, "Pailapsiin" 1986 ETV
4. Ene-Maris Tali, "Lumemöldrid lumeveskis" 1986 ETV
5. Jekaterina Borissova, "Õnnelik lõpp" (koos Virve Koppeliga) 1987 ETV
6. Janno Põldma, "Džuudopoisid" (koos Virve Koppeliga) 1987 ETV
7. Artur Omre, "Angerjas karris" 1987 ETV
8. Astrid Lindgren, "Väikevend ja Karlsson katuselt" (koos Virve Koppeliga) 1987 ETV
9. Astrid Lindgren, "Karlsson tembutab jälle" (koos Virve Koppeliga) 1988 ETV
10. David Wood, "Lobasuu ja pingviin" 1990 Eesti Draamateater
11. David Wood, "Piparkoogimehike" 1991 Eesti Draamateater
12. Leo Fall, "Lõbus talupoeg" (koos Viive Ernesaksaga) 1991 Eesti Draamateater
13. Eugene O'Neill, "Silmus" 1992 Eesti Draamateater
14. Esko Pekka Tiitinen, "Metsakuninga kroon" 1993 Nukuteater
15. Friedrich Reinhold Kreutzwald / Ivo Eensalu, "Kalevipoeg" 1993 Kalevan Näyttämö ry. Bomba Suveteater, Soome
16. Ilpo Tiihonen / Markus Fagerudd, "Reearuu" 1993 Eesti Draamateater
17. David Wood, "Piparkoogimehike" 1993 Kalevan Näyttämö ry. Helsingi
18. Ken Ludwig, "Laenake tenorit" 1994 Eesti Draamateater
19. Marc Camoletti, "Pidžaama kuuele" 1994 Vanalinnastuudio
20. David Wood, "SAK (Suur Armas Koll)" 1995 Eesti Draamateater
21. Noėl Coward, "Heinapalavik" 1995 Eesti Draamateater
22. Janno Põldma, "Koera pulm" 1995 Nukuteater
23. Willy Russell, "Õnnelik, et elan" 1995 Vanalinnastuudio
24. Alan Ayckbourn, "Intiimsed tehingud" 1996 Eesti Draamateater
25. David Wood, "Kiigepuu" 1996 Eesti Draamateater
26. Neil Simon, "Kommipoodi ära eksind..." 1996 Vanalinnastuudio
27. Sasha Lichy, "Aladdini imelamp" 1996 Vanalinnastuudio
28. Ray Cooney, "Raharalli" 1997 Vanalinnastuudio
29. Leo Fall, "Lõbus talupoeg" 1997 Võru "Kannel" ja segakoor "Hilaro"
30. Ivan Menchell, "Kalmistuklubi" 1997 Eesti Draamateater
31. Per Asplin, "Putti Plutti Pott" 1997 Eesti Draamateater
32. Leo Fall, "Lõbus talupoeg" 1997 Võru Kannel
33. P. L. Travers / Kaarel Kilvet, "Mary Poppins" 1998 Ugala
34. Herb Gardner, "Tuhat klouni" 1998 Vanalinnastuudio
35. Georges Feydeau, "Täitsa lõpp" ("Kirp kõrvas") 1998 Vanalinnastuudio
36. Richard Rodgers / Oscar Hammerstein II, "Kuningas ja mina" 1998 Smithbridge Production Tallinna Linnahallis
37. Ayn Rand, "16. jaanuari õhtu" 1999 Eesti Draamateater
38. Jan de Hartog, "Baldahhiinvoodi" 1999 Vanalinnastuudio
39. Gene Stone / Ray Cooney, "Miks mitte hommikusöögile jääda?" 1999 Vanalinnastuudio
40. Jerry Herman / Harvey Fierstein, "La Cage aux folles ehk Linnupuur" 1999 Smithbridge Production Tallinna Linnahallis
41. Joseph Stein / John Kander / Fred Ebb, "Zorbas" 2000 Eesti Draamateater
42. Francoise Sagan, "Valentine'i sirelililla kleit" 2000 Eesti Draamateater
43. Jim Steinman / Michael Kunze, "Vampiiride tants" 2000 Smithbridge Production Tallinna Linnahallis
44. Ronald Harwood, "Kvartett" 2001 Eesti Draamateater
45. Vincent Youmans / Irving Caesar Otto Harbach, "No, no, Nanette" 2001 Smithbridge Production Tallinna Linnahallis
46. Ray Cooney, "Rikutud Reglement" 2001 Vanalinnastuudio
47. Agneta Elers-Jarleman / Gunnar Elander, "Kassid" 2001 Vanalinnastuudio
48. Ray Cooney, "Mis liig see liig" 2002 Vanalinnastuudio
49. Kati Murutar, "Eestlaste neli kuningat" 2001 Paide Vallimäel (vabaprojekt)
50. Mihkel Ulman, "Kohkumatud lapsehoidjad" 2002 Eesti Draamateater
51. Eno Raud / Andres Dvinjaninov, "Naksitrallid" 2002 Nukuteater (vabaõhuetendus)
52. Richard Rodgers / Oscar Hammerstein II, "Helisev muusika" 2003 Tallinna Linnahallis
53. Frederick Loewe, "Minu veetlev leedi" 2003 G. Otsa muusikakooli kontsert-etendus Salme kultuurikeskuses
54. Eduard Künneke, "Onupoeg Bataaviast" 2003 Estonia
55. Richard Rodgers / Oscar Hammerstein II, "Helisev muusika" 2004 Riia Kipsala Hall, 2 produktsiooni - üks läti , teine vene keelse koosseisuga.
56. Dagmar Normet / Leo Normet / Boris Kõrver, "Hermese kannul" 2004 Velotrekil Tequila AD
57. Leonard Bernstein,"West Side Story" 2004 G.Otsa nim.muusikakooli etendus Salme Kultuurikeskuses
58. Jevgeni Švarts "Lumekuninganna"  2004 Eesti Draamateater
59. John Patrick, "Kõik armastavad...." 2005 Eesti Draamateater
60. Leonard Bernstein,"West Side Story" Riia Kipsala Hall 2006 ja 2007
61. Mitch Leigh / Dale Wasserman / Joe Darion,"Mees La Manchast" 2005 Linnahallis
62. Francis Veber, "Tüütu tüüp" 2005 Vana Baskini Teater Salme kultuurikeskuses
63. Koos Andrus Vaarikuga "Vana Tooma pilgu all" 2006 Pärimusteater Loomine 
64."Hair" /"Juuksed" G.Otsa nim. muusikakooli etendus Rock Cafes
65. Roman "Viimaks ometi" 2007 Vana Baskini teater 
66. Roman " Taaskord" 2008 Vana Baskini teater                                                                            
67. Toomas Kall, "Tähtede sadu" 2007 Vana Baskini teater, erinevad mängupaigad
68. Liina Pihlak "Elu ilmaotsas" 2008 Pärimusteater Loomine Vabaõhumuuseumis
69. E. Nõulik " Meil Järwenkantos" 2008 Järvakandi vald,vabaõhulavastus
70. "Minu sõbratar maksuamet" 2009 koos Eino Baskiniga,Vana  Baskini teater
71. Alan Ayckbourn "Kihluspidu" 2009 Vana Baskini teater
72. John Patrick "Hullem kui Hollywoodis" 2009 Tabasalu vabaõhulava

IMG_5679.JPG
 IMG_5675.JPG